İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

İHH'dan AFAD'a Teşekkür 18 Mayıs 2016

Afet ve acil durumlarda sivil toplum kuruluşlarının Başbakanlık AFAD koordinasyonunda daha etkin arama kurtarma faaliyeti yürütebilmesi amacıyla verilen eğitimlere katılan İHH, AFAD Başkanı Sn. Dr. Fuat Oktay'ı ziyaret ederek teşekkür etti.

18 Mayıs 2016, Ankara / İHH Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Hüseyin Oruç, İHH Ankara Başkan Yardımcısı Sn. Emre Yerli ve İHH'nın Ankara ve Samsun arama kurtarma sorumlularından oluşan heyet, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Sn. Dr. Fuat Oktay'ı makamında ziyaret ederek İHH'ya verilen arama kurtarma eğitimleri dolayısıyla teşekkür etti.

AFAD arama kurtarma uzmanlarının verdiği eğitimler, İHH Arama Kurtarma Ekiplerinin potansiyelini, Türkiye'de ve Dünya'da meydana gelebilecek afetlerde, AFAD koordinasyonunda daha verimli bir şekilde kullanabilmesini sağlayacak.

Eğitimler kapsamında bugüne kadar 251 İHH gönüllüsüne arama kurtarma eğitimi verildi.

STK'lar afetlerde daha etkin rol oynayacak

AFAD'ın Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi'nde (AFADEM) verilen eğitimler ile sivil toplum kuruluşlarımız faaliyetlerini, afetlerin sıfırıncı dakikasında devreye sokulan Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında sistemli bir şekilde yürütecek.

İlgili Haberler