İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Mayıs Ayının Harekete Geçen Okulu Belli Oldu 10 Haziran 2016

MAYIS AYININ HAREKETE GEÇEN OKULU BELLİ OLDU

‘Afete Hazır Türkiye Kampanyası’nın ‘Afete Hazır Okul’ modülü ile ‘Harekete Geçen Okullar’da Mayıs ayının okulu belli oldu. Afet önlemlerini alan Ayaş’taki ‘Bünyamin İlkokulu’, ‘Ayın Harekete Geçen Okulu’ ilan edildi. Okul Müdürü Erdoğmuş, eğitmenlere hitaben “Onlarca genç gönüllü hazırlıyoruz arkanızdan, sizler gibi vatana millete sahip çıkmaları için...” dedi.

10 Haziran 2016, Ankara/ AFAD Eğitmenleri, Ankara Ayaş’taki Bünyamin İlkokulu’nu eğitim verdikten bir ay sonra ziyaret etti. Deprem Simülasyon Merkezi’nde eğitim verdikleri öğrencilerin aldığı önlemleri yerinde gören eğitmenler, “Bünyamin İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri, acil durum çantalarını hazırlamış, büyük eşyaları sabitlemiş ve evlerinde aileleriyle tatbikatlarını tamamlamış durumdalar.” dedi.

Ziyaret sırasında AFAD eğitmenleri için özel bir program hazırlayan öğrenciler, tiyatro oyunu sergileyip besteledikleri şarkıları ve yazdıkları şiirleri seslendirdiler.

Bünyamin İlkokulu Müdürü Fatih Erdoğmuş: "Eğitimlerinizden Sonra Harekete Geçtik"

AFAD eğitimleri ile ilgili konuşan Bünyamin İlkokul Müdürü Fatih Erdoğmuş, “Bizler okul olarak eğitiminizi çok beğendik, hem eğlendik hem bilinçlendik. Öğrencilerimizde de harekete geçme isteği oluştu. Verdiğiniz eğitimden aldığımız ilhamla ve enerjiyle harekete geçtik. Okulumuza kadar gelip bizleri mutlu eden AFAD'ın güzel insanlarına binlerce teşekkürler. Onlarca genç gönüllü hazırlıyoruz arkanızdan, sizler gibi vatana millete sahip çıkmaları için...” ifadelerini kullandı.

AFAD Deprem Simülasyon Merkezi’nin Eğitim Yaklaşımı Hakkında

Deprem Simülasyon Merkezi’nde afet eğitimi öğrencilere farklı, eğlenceli yöntemlerle veriliyor. Temel amacı ‘hazır olma kültürü’nü yaygınlaştırmak olan AFAD eğitimlerinde, geleceğin mühendislerinin, mimarlarının ve geleceğin Türkiye’sinin ‘önlem alırsak zarar görmeyiz’ yaklaşımını benimsemesi amaçlanıyor. Çocukların ufkunu açmak, onların zihninde ‘sağlam bina yıkılmaz’ anlayışını somutlaştırmak için sağlam ev oyunları, yarışmaları ‘deprem çözümlü binalarla ilgili’ atölye etkinlikleri yapılıyor.

İlgili Haberler