İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Başbakan Yardımcısı Kaynak, Suriyeli Sığınmacılarla Kucaklaştı 28 Mayıs 2016

BAŞBAKAN YARDIMCISI KAYNAK, SURİYELİ SIĞINMACILARLA KUCAKLAŞTI

AFAD’dan sorumlu Sayın Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, görevine başlamasıyla birlikte ilk kez Suriyelilerin kaldığı AFAD Kahramanmaraş Barınma Merkezi’ni ziyaret etti. AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay’ın eşlik ettiği Sn. Başbakan Yardımcısı, Suriyeli sığınmacılarla kucaklaştı. Merkez hakkında brifing alan Sn. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, anaokulu öğrencilerine hediyeler verdi, merkezdeki sığınmacılarla sohbet etti ve savaşta yakınlarını kaybeden aileleri ziyaret etti.

28 Mayıs 2016, Kahramanmaraş/ Başbakan Yardımcılığı görevini üstlenen Sayın Veysi Kaynak, Kahramanmaraş programı kapsamında AFAD Kahramanmaraş Barınma Merkezi’nde kalan Suriyeli sığınmacılarla buluştu. AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay’ın bizzat eşlik ettiği Sn. Başbakan Yardımcısı, merkezin idari kısmında bulunan yönetim çadırında brifing aldı. Merkez hakkında bilgi edinen Kaynak, anaokullarının bulunduğu alanı ziyaret etti, sığınmacılarla kucaklaştı ve Suriyelilerin kaldığı çadırlara misafir oldu. Yakınlarını Suriye’deki savaşta yitiren aileyle gerçekleşen buluşma ise duygu yüklüydü.

Başbakan Yardımcısı, Suriyelilerin Tezahüratlarını Karşılıksız BIrakmadı

Brifing salonundan çıktıktan sonra anaokullarının bulunduğu alana yürüyen Sn. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, kendisini tezahüratlarla yanına çağıran Suriyelilere kayıtsız kalmadı. Çadırların bulunduğu mahallelerden kendisine seslenen sığınmacıların yanına kadar giden Sn. Başbakan Yardımcısı, Suriyelilerle tek tek ilgilendi. Merkezdeki caminin avlusunda outran yaşça olgun sığınmacıları gören Kaynak, yönünü değiştirerek sığınmacıların yanına gitti ve onlarla sohbet etti.

Anaokulundaki Öğrencilere Sarıldı ve Hediyeler Dağıttı

Sn. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, barınma merkezinde kalan çocukların okul çağına kadar eğitim gördüğü anaokulunu ziyaret etti. Anaokulunda eğitim alan Suriyeli çocuklara sarılarak yakın ilgi gösteren Kaynak, hediyeler vererek onları sevindirmeyi de unutmadı. Anaokulundaki çocuklar ise Sn. Başbakan Yardımcısı için mini bir sıra gecesi gösterisi sergiledi.

Yakınını Savaşta Yitiren Ailenin Acısını Paylaştı

Suriye’de 6. yılına giren savaşta eşini yitiren Rim adlı Suriyelinin çocuklarıyla kaldığı AFAD çadırını Sn. Başbakan Yardımcısı Kaynak ziyaret etti. Kaynak, ana-babası 3 yıl once AFAD Barınma Merkezi’ne gelen, eşini savaşta yitirdikten sonra kendisi de Türkiye’ye sığınan Rim’in ve çocuklarının acısını paylaştı. Buluşmada Rim, yürek yakan acıların bir nebze olsun iyileşmesi için Türkiye ile AFAD’ın yaptığı çalışmaları duygu yüklü şekilde dile getirdi.

AFAD Barınma Merkezinde Doğan Mustafa Bebeği Ziyaret Etti

Sn. Başbakan Yardımcısı, Türkiye’ye 4 yıl önce gelen ve ülkemizde evlenen Mahmut-Derin çiftine 2. çocukları Mustafa için hayırlı olsun ziyaretine gitti. Çiftin bir ihtiyaçları olup olmadığını soran Kaynak, yeni doğan Mustafa bebeğe doğum hediyesi taktı.

Bizi Takip Edin

S.Hb.28.05.2016/1

İlgili Haberler