İçeriğe Atla Menüye Atla
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
Arama

Köpekli Arama Timleri Yeterlilik Sınavı Başvurusu 13 Haziran 2016

 Sertifikası bulunmayan veya sertifika süresi dolan köpekli arama timleri ile ferdi gönüllülerden belirli şartları taşıyanlar, Köpekli Arama Timleri Eğitim Yeterlilik ve Görev Yeterlilik Sınavlarına katılmak için istenilen belgelerle birlikte 21 Haziran 2016’ya kadar AFAD Samsun Arama Kurtarma Birliği’ne başvurabilecekler.

Başvuru detaylarına erişmek için tıklayın!

Afet ve acil durumlarda canlı aramaya yönelik faaliyet gösteren köpekli arama timlerinin 2016 yılı eğitim yeterlilik ve görev yeterlilik sınavlarının 18 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Samsun’da gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Sertifikası bulunmayan veya sertifika süresi dolan köpekli arama timleri ile ferdi gönüllülerden belirli şartları taşıyanlar, Köpekli Arama Timleri Eğitim Yeterlilik ve Görev Yeterlilik Sınavlarına katılmak için istenilen belgeleri tamamlayarak 21 Haziran 2016’ya kadar AFAD Samsun Arama Kurtarma Birliği’ne başvurabilecekler.

 

Köpekli arama timleri ile ferdi gönüllülerden belirtilen şartları taşıyanların istenilen belgelerle birlikte belirtilen tarihe kadar başvuru yapması önem arz etmektedir.

 

İlgili Haberler