İçeriğe Atla Menüye Atla

AFAD Başkan Vekili Bilden GE Türkiye CEO’sunu Kabul Etti 02 Ağustos 2016

AFAD Başkanı Bilden, GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Canan M. Özsoy ile Suriyeli sığınmacılara yardım olanaklarını konuştu.

General Electric (GE) Türkiye Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan M. Özsoy, AFAD Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden’i, bugün makamında ziyaret etti.                                

Özsoy, Türkiye’nin Başbakanlık AFAD koordinasyonunda, Suriyeli sığınmacılar için 6 yıldır yaptığı yardımların büyük önem taşıdığını ve dünyaya örnek olduğunu ifade etti.

Bu konuda GE Türkiye’nin, ülkemizdeki Suriyelilere destek olmak istediğini ifade eden Özsoy, Başkan Vekili Bilden’le yapılabilecek yardımlar hususunda bilgi alışverişinde bulundu.

Bilden: Uluslararası camia yetersiz kaldı

AFAD Başkan Vekili Bilden, Dünya’da en çok sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye’nin, Suriyeli sığınmacılar için 12 milyar ABD doları tutarında insani yardım yaptığını ifade etti.

Bilden, Uluslararası camianın ise Türkiye’deki Suriyeliler için bugüne kadar yalnızca 512 milyon ABD doları destekte bulunduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin sadece Suriyelilere değil, dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine de yardım ettiğini belirten Bilden, “Geçtiğimiz ay açıklanan Küresel İnsani Yardım Raporu’na göre Türkiye, milli gelirine oranla Dünya’nın en çok yardım yapan ülkesi, yani bir anlamda en cömert ülkesi oldu.” ifadesini kullandı.

 

İlgili Haberler