İçeriğe Atla Menüye Atla

Katar Heyeti, AFAD Başkanı Bilden’i Ziyaret Etti 01 Eylül 2016

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Halis Bilden, Qatar Charity Türkiye Ofisi Koordinatörü Sayın Mohamed Ouahi’yi ve beraberindeki heyeti bugün makamında kabul etti.

AFAD’ın yaptığı güzel işleri hayranlıkla izlediklerini ifade ederek sözlerine başlayan Türkiye Koordinatörü Ouahi, Türkiye ve Katar’ın kardeş ülkeler olduklarının altını çizdi.

Bugüne kadar Suriyeli sığınmacılar için 1.5 milyar ABD doları tutarında insani yardım yaptıklarını dile getiren Ouahi, Suriyeli sığınmacılara yardım konusunda Türkiye ile olan işbirliğini daha da geliştirmek istediklerini belirtti.

AFAD Başkanı Bilden, Suriye’de 5 yılı aşkın bir süredir insani bir dram yaşandığına dikkat çekti. “İlk günden beri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Açık Kapı Politikası uyguluyoruz.” diyen Bilden, bugün itibariyle yaklaşık 3 milyon Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yaptıklarına vurgu yaptı.

Suriyeli sığınmacılara ensar-muhacir ilişkisi çerçevesinde yaklaştıklarını anlatan Bilden, yıl sonuna kadar çadır kentlerde yaşayan sığınmacıların konteyner kentlere geçirileceği müjdesini verdi.

İlgili Haberler